309 studenter blev STX- og HF-studenter i år

HJØRRING: fredag var der dimission for årets studenter fra Hjørring Gymnasium og HF. I alt 309 fik deres afgangsbevis. Det fordeler sig på 270 STX-studenter og 39, der har taget en HF.
Her er listen over samtlige studenter fordelt på de 13 klasser:

STX3.A

Benedikte Melgaard Bering
Betina Emma Hansen
Caroline Hjulmand Larsen
Christine Rubæk Have
Edith Nagginda Foged Christensen
Emilie Thrige Andersen
Emma Green Jensen
Fie Christensen
Johanne Bruun Sørensen
Julie Nhu Quynh Tran
Kathrine Munk Hansen
Malte Gerner Petersen
Maria Emma Fjordbak Nielsen
Mathilde Maria Møller Hansen
Mattias Gram Marx
Nana Holdgaard Haslund
Patrik Meng Hansen
Pernille Nørgaard
Signe Brodde Thomsen
Sofie Bundgaard Rasmussen
Trine Skou Larsen
Victoria Mørch Mølgaard

3.B

Agnete Hee Jeppesen
Anders Kjølholm Jensen
Anna Sofie Joest Andersen
Anna-Laura Thomsen
Christian Hjelle Høj Pedersen
Christian Høgh
Elisabeth Wisby Pedersen
Frederik Bonde Pilgaard
Frederik Oliver West Egerup
Frederik Riger Thulesen
Freja Holm Gru
Iben Bang Andersen
Ingrid Constance Middelboe
Jan Reiter Sørensen
Jens Munk Petersen
Karen Mette Borup Jensen
Lasse Steen Bach
Magnus Bech Nielsen
Melissa Holm Pedersen
Mette Højtved Christensen
Mikkel Irgens Prior Nielsen
Mikkel Mayur Nielsen
Nina Ha
Oliver Lund Pedersen
Rikke Sølvkær Schütz
Sofie Justesen
Thomas Wandborg Nielsen

3.C

Amalie Marie Christiansen
Cecilie Juul Hansen
Christian Bang Jensen
Christina Stensgaard Mortensen
Emil Jepsen
Emma Ifversen Olsen
Jeppe Toftegaard Nielsen
Jonathan Pavia Brunsvig Christensen
Josef Anh Hong Tam Nguyen
Julie Larsen Isaksen
Kasper Dybdal Svendsen
Laura Bagger Vejen Vinther
Markus Overgaard Larsen
Mikkel Jensen
Nicoline Cold
Nikolai Nyeng Kristiansen
Rasmus Grill
Sofie Korsholt Dahl
Sofie Rømer Thomsen

3.K

Amalie Brøndum Pedersen
Anna Birch Jakobsen
Anne-Sofie Persson Aagaard
August Skoubo Hasselbalch
Camilla Phuong Vy Tran
Carina Helberg
Daniel Martins
Emilie Kongsbak Eriksen
Emilie Schak Bugge
Emine Bjarup Thøgersen
Emma Frederiksen
Emma Irgens Holst
Emma Schirly Guldborg Olesen
Freja Bermann Christensen
Frida Blok Nissen
Jacob Holm Christensen
Julie Gaardboe Pedersen
Kathrine Møller Jensen
Lærke Hjorth Kristiansen
Matthew Wasef Gedeon
Nadja Frost Halle
Naja Vajhøj
Nanna Cecilie Andersen
Rune Agerhus
Thi Ly Ly Nguyen

3.L

Ahmad Barakji
Amalie Vinge Jensen
Ann Marie Rosted Sort
Annika Christensen
August Ribergaard Miehe Pfänner
Belinda Helberg
Cecilie Brødbæk Bak
Emma Kolditz Jensen
Heidi Thirup Møller
Helene Sadjadi-Munk
Jens Victor Jensen
Johanne Sproegel Pedersen
Julie Bach Nielsen
Karoline Gammelgaard Poulsen
Maiken Blæsberg Ringkjøbing
Maria Elgaard Nielsen
Maria Rimer Andersen
Mikkel Hammerfelt Rasmussen
Nanny Rebecca Dam Andreassen
Nhu Camila Nguyen
Sofia Perle Kovacs
Victoria Thørholm Jensen
Yasmin Andris Christensen
Yasmin Damsgaard Zakarias

3. M

Andreas Wulff Hansen
Benjamin Hjørringgaard Hansen
Christian Buchwald
Christoffer Størup
Cille Rosendal Jensen
Ditte Laursen
Emilie Skjerbæk Larsen
Emma Kassow Andersen
Fie Emily Dreyer
Frederik Herløw
Frederik Røn Pedersen
Frederik Skovbak-Bonkegaard
Gustav Dreyer Jensen
Ingeborg Skovbak Eltved
Magnus Højmark Jensen
Maria Dahl Nielsen
Mathias Alexander Mikkelsen
Mathilde May Thomsen
Nana Krogsgaard Vestergaard
Natalie Josefine Winther Michaelsen
Oliver Jützler
Pia Holt Lennert
Sebastian Mico Kjeldsen
Simon Nygreen Svendsen
Sofie Høgsted Knudsen
Søren Hieronymus Dahl Hansen
Victor Nissen

3.U

Asim Hodzic
Camilla Djurhuus Hansen
Cecilie Gøthgen Madsen
Cecilie Ravnborg Christensen
Emil Bom Pedersen
Freja Lund Ottesen
Glenn Gadensgaard Svendsen
Hanisah Rizki Fhonna Tarmizi
Joakim Nguyen
Joey Schubert
Johannes Baagøe Vestergaard
Jona Sarita Dahl Olsen
Julie Maily Tran
Julie Senius Mølgaard Jensen
Kristina Lauritsen
Linh Thuy Ha
Louise Holst Andersen
Marcus Nørholt Lucassen
Mark Jensen
Martin Nguyen
Mathias Kold
Mathias Viborg Andersen
Michael Duong Hoang Mai Nguyen
Nikolaj Hede Lind
Nikoline Nielsen
Oliver Lund Mikkelsen
Philip Ziska Djurhuus
Thoa Thi Ngoc Ho
Ulrika Woulhøj Jakobsen

3.W

Allan Abdulla
Anna Koldgaard Jacobsen
Anne Tollerup Nielsen
Anton Rimer Christensen
Charlotte Jensen
Dag Christian Falk
Emma Dahlmann-Hansen
Frida Marie Sloth
Gustav Duch Pedersen
Jacob André Birkemose
Karoline Borregaard Eriksen
Kristina Emborg Kabanas
Laura Degner Larsen
Louise Assenholt
Malte Svendsen Vissing
Marcus Clausen
Nivé Nygaard Pedersen
Rasmus Nørgaard Hjermitslev
Seline Skjødt Dinh
Signe Henriksen
Simone Lykke Larsen
Sofie Møller Kjeldsen
Tobias Rosenlund Kornum
Tony Nguyen

3.X

Amalia Juliane Pulapa Koldbro
Anne Jensen
Anton Baggesen
Astrid Larsen
Cecilie Nedergaard Eftevand
Christina Krogh Nielsen
Emil Mosegaard Sørensen
Frederik Magnus Christiansen
Ida Hvidberg Henriksen
Johanne Lysgaard Pedersen
Julia Ingstrup Borrisholt
Julie Alsing Pugdal
Katrine Nielsen
Kirstine Würtz Jensen
Kristina Kjærsgaard Olesen
Laura Eistrup Jensen
Laura Fog Hansen
Laura Søndergaard Kammer Nielsen
Louise Smed Lauritsen
Malthe Færgemand Bøgh
Mathias Spindler Juhl
Mille Borregaard Moss
Nanna Schaarup Gilleladen
Rikke Møller Høyby
Romy-Tané Danker
Sarah Nørgaard Pedersen
Signe Andersen Foghsgaard
Sofie Juul Sørensen

3.Y

Ann-Sofie Friis Rasch
Caroline Kronborg
Cecilie Malou Rosendahl
Clara Marie Axelgaard
Elisabeth Dau Sørensen
Elizabeth Engberg Conrad
Emilie Vestergaard Pedersen
Emma Luna Fischer Velasco Caicedo
Emma-Louise Gotfredsen
Josephine Bach Sloth
Laura Kjærgaard Sørensen
Laura Nedergaard
Mai Ricaplaza Thøgersen
Marie Serup Jensen
Mathilde Aakjær Sørensen
Michel Engelmann
Rikke Elizabeth Simonsen
Sofie Hejbøl Gregersen
Thea Laulund Lunden

3.Z

Amire Jakupovski
Anh-Thy Anni Phan Nguyen
Asger Jensen
Cecilie Louise Beermann
Emma Risgaard Larsen
Emma Størup
Emma Vissing Nielsen
Emma Wiberg Jensen
Iben Boa Noe
Iben Møller Jensen
Jens Løndal Horne
Jeppe Iver Christiansen
Julie Elsebeth Bech
Lisa Husth Simonsen
Magnus Alexander Mose Peters
Matilde Dam Andersen
Mette Green
Mikkel Pedersen
Niels Kristian Donskov Eriksen
Sabine Birgitta Kristine Lyckegaard
Sarah Louise Pedersen
Simon van Nguyen
Simone Nicole Holmen
Sophia Lanawan Christoffersen
Vibeke Søndergaard Budolfsen
Victor Majgaard Skade

HF2.P

Anders Bonde Holst
Camilla Bramsensgaard Andersen
Daniel Kjærsgaard
Emma Karla Sulbæk Henriksen
Frida Lærke Daarbak
Ida Dam Jensen
Jeppe Skouboe Munk
Jonas Husted Ravn
Karoline Bünger
Laura Frank
Lærke Moes Larsen
Mads Nielsen
Maria Østergaard
Mia Thaarup Olesen
Michael Rossel Nielsen

2.Q

Amalie Møller
Amalie Porsmose
Anna Blauenfeldt Leander
Anne-Sofie Møller Jørgensen
Celina Sigsgaard Jensen
Christoffer Holm Pedersen
Debbie Jannie Andersen
Emma Lisborg
Emma Marie Hansen
Josva Daugaard-Hansen
Laura Munkebæk Christensen
Laura Rosenvinge Iversen
Lærke Høyer Larsen
Lærke Wæhrens Jensen
Mikas Gram Rye Hansen
Patrick Lillelund Mikla
Peter Svendsen
Rebecca Damsgaard
Rebekka Kragh
Sara Stagsted Hansen
Signe Lykke Pedersen
Sissel Valvik Jensen
Stine Hasselgaard
Winnie Schjøtt Thompsen
Del på Facebook Del på Twitter Del på mail
Henter...